Ukrainian Man in New York

191st Street Tunnel Murals

graffiti, new york, street art

Тунель, що веде до станції метро 191st Street на півночі Манхетена, дуже довго виглядав досить непривітно або навіть страшно. Я вже колись писав про цей тунель - http://365.andriyprokopenko.com/ua/day118-tunnel-street/ - і в коментарях був згаданий фільм Гаспара Ное «Незворотність» з Монікою Беллуччі у головній ролі. І це була дуже влучна паралель - тунель і справді завжди був брудний, дуже похмурий, темний, довгий, моторошний, з купами сміття.

Проте з травня цього року тунель не впізнати. Місто вирішило додати трохи яскравості і життя в це темне місце - і тепер перехожих зустрічає ціла низка графіті. Транспортна компанія міста MTA спільно з неприбутковою мистецькою організацією Northern Manhattan Arts Alliance обрали п’ятьох майстрів графіті, кожен з яких отримав кілька десятків метрів стіни для розмальовування. Ці п’ять митців були обрані з-поміж 158 бажаючих, що відгукнулися на запит. Кожен з них отримав по 15 тисяч доларів за свою роботу.

Більшість мешканців району дуже схвально поставились до редизайну тунелю, бо якісне графіті - набагато краще багатьох шарів тьмяної та невиразної фарби.


А зараз ми віртуально пройдемося по ньому.

Біля входу до тунелю з Бродвею можна побачити різнокольорові життєствердні написи «Seize The Day», «Today is your day» та інші авторства Andrea von Bujdoss, графічного дизайнера з Нью-Йорка

Геометричні форми у роботі «Caterpillar Time Travel» авторства команди митців з Меріленда Jessie Unterhalter та Katey Truhn.

«Caterpillar Time Travel» плавно переходить в роботу бруклінцю Nelson Rivas під назвою «It’s Like a Jungle Sometimes».

Робота митця з Квінса Nick Kuszyk - психоделічне панно під назвою «Warp Zone».

Перед самим входом у метро тунель прикрашено роботами в олд-скульному стилі авторства Fernando Carlo Jr., більше відомого як Cope 2.

Mr. Carlo можна вважати ветераном руху графіті. Розпочавши свою діяльність у 1978 році, він ще пам’ятає суцільно розмальовані вагони і станції метро 70-80х років (певно не лише пам’ятає, але й долучався свого часу до «бомбування» міських стін та власності метрополітену).

А ось і власне станція метро

Можна повертатись назад

Напис «Welcome to the Heights»

Рампа, по якій дуже люблять з'їжджати велосипедисти

Поки я знімав у тунелі, настала ніч

Коментарі