Ukrainian Man in New York

Інтернет у Нью-Йорку

life in new york

Нещодавно отримав новий рахунок за інтернет і був трохи здивований — сума виявилася меншою, ніж я очікував. Виглядало це так:

  • інтернет: $51.95
  • оренда модему: $3.95
  • додаткова знижка: –$12.96
  • податок: $0.35

Загалом: $43.29

Я погуглив, що це може означати. Але для цього треба дещо розповісти. Коли я підписував угоду, то рекламована ціна була $29.99 з приміткою внизу, що через рік вона стане $49.99, хоча при цьому я не платив за оренду модему (вони ввели плату за нього з листопада 2012 року). Як виявилося, аби пом’якшити підвищення вартості послуги на $20, надається ця додаткова знижка. Хоча загалом вартість Інтернету в США доволі висока, порівняно з Україною, але такий підхід не може не радувати. Якщо врахувати, що нещодавно вони безкоштовно підвищили швидкість з 10 мегабіт до 15 (реальна швидкість скачування тепер сягає 2 мегабайти у секунду), то це вже не так і погано. Загалом, цієї швидкості вистачає. Навіть на те, щоб скачати фільм через торент або дивитися фільм онлайн. Просто цей процес може зайняти 20-30 хвилин, а не 10, приміром. Єдиний мінус - маленька швидкість завантаження - до 1 мегабіта/секунду. Оскільки я працюю з фотографіями, то для мене це вагома річ. Кожну фотографію я маю завантажити на Flickr, а також вона дублюється у Dropbox. Якщо мені треба завантажити велику кількість фотографій, то це процес може займати у мене кілька десятків хвилин.

Хоча у Києві останні 3 роки у мене була приблизна така ж швидкість, тому я не відчуваю особливої різниці. Але така ситуація зі стаціонарним інтернетом трохи дивує. В Нью-Йорку переважно поширений кабельний інтернет від компанії Time Warner Cable, аналог нашої Волі-Кабель - вони надають телебачення, телефонний зв’язок та інтернет. Також є Verizon FiOS - швидкий інтернет, але, по-перше, його ціна ще вища ($55 за 3 мегабіти, $75 за 50 мегабіт, $205 за 300 мегабіт) , а по-друге, він не всюди доступний. Приміром, мій будинок планують підключити лише у 2014 році!!!

Google зараз тестує проект швидкого Інтернету Google Fiber у Канзас-Сіті - швидкість може сягати 1 гігабіт/секунду. Я вже чекаю, щоб він перейшов зі стадії тестування у стадію впровадження в інших штатах.

Коментарі