Ukrainian Man in New York

M83 in Hammerstein Ballroom, New York

concert, m83, music, review

Учора здійснив свою чергову мрію - побував на концерті M83, який відбувався у Hammerstein Ballroom. фото: http://www.zimbio.com</a>

Концертна зала знаходиться у будівлі Manhattan Center, що був збудований у 1906 році Оскаром Хамерштайном як оперний театр. Він мав скласти альтернативу більш дорожчому Metropolitan Opera . Але будівля змінювала власників, як і призначення. Вона навіть була певний час місцем зборів масонів. У 1997 році колишній театр перейменували у Hammerstein Ballroom та провели реставрацію. Зараз тут проходять музичні концерти, а також театральні вистави.

фото: http://www.brooklynvegan.com

Квитки я купував задовго до події. Ми ще навіть не знали, хто сидітиме з нашою дитиною, але нам пощастило - до нас приїхали на місяць батьки і питання “няні” відпало. Пам’ятаючи досвід концерту Björk, я вибрав місця на балконі - все одно з маленьким зростом часто бачиш лише спини людей.

Хочу розказати, як тут відбувається боротьба з продажем алкоголю неповнолітнім. До початку виступу охоронець питає тебе, чи питимеш щось на концерті. Якщо так, то показуєш йому документ, де зазначено вік і отримуєш браслет на руку з написом “21+”. Дуже зручно - на барі показуєш браслет і можеш замовляти алкоголь.

На розігріві був гурт Sun Airway, який не залишив після себе нічого, окрім вражень про поганий звук. Останнім часом він мене переслідує - The XX, Purity Ring… Чесно кажучи, почав втрачати надію, що і цей концерт звучатиме добре.

Відігравши близько години, гурт залишив сцену, а техніки почали готувати її для виходу M83. Добре, що це тривало лише півгодини. І раптом вимикається світло, зала вибухає аплодисментами, починають звучати перші нотки. В той же час на сцені починається футуристичне лазерне шоу, аж раптом я помічаю на сцені людину в чорному костюмі, що пускає зелені лазерні промені зі своїх рук. Видовище і враження були неймовірні. Це тривало недовго - як виявилося, це було лише інтро. Після цього на сцену виходять музиканти та починають грати “Teen Angst”.

фото: http://www.brooklynvegan.com

Загалом звук на початку також не радував, але чомусь я готовий був не зважати на це, аби на сцені виступали M83.

Загалом, моє знайомство з цією групою (а в минулому проект однієї людини - Ентоні Гонзалеса) почалося з альбомів, які я знайшов на Infostore. Ще тоді я відмітив, близькість та схожість настрою музики з 2sleepy. Тоді це були інструментальні альбоми, а зараз повноцінні поп-електронно-вокальні. Половина виступу складалася з треків з останнього альбому “Hurry up, We’re dreaming”, який, відверто кажучи, не так мене зачепив, як “Saturdays = Youth”.

Для себе я відмітив одну річ - гурти, які виступають, завжди мають дуже сильну візуальну складову. Адже це є частиною шоу і може чудово доповнити звукоряд. Так от - на M83 було найбільше вражаюче візуальне шоу з тих, що я бачив у Нью-Йорку - гра світла та стробоскопів.

фото: http://www.zimbio.com

Коли зазвучала “We own the sky”, не одразу було зрозуміло - так вони її переробили. Інструментальні треки у них звучали так потужно, що я можу сміливо їх назвати Крафтверком сучасності. Стіні синтезаторного звуку. Арпеджіо, що переплітаються у дикому танці.

На останньому треку “Couleurs” люди почали стрибати в такт ритму. Якби вимкнути звук, то здавалося б, що люди танцюють під якусь танцювальну музику у світлі стробоскопів.

фото: http://www.zimbio.com

Постійно на сцені грали фронтмен та серце гурту Anthony Gonzalez (гітара, синтезатор, вокал); Jordan Lawlor, дуже харизматичний бас-гітарист, який в деяких треках грав на перкусії, при цьому активно танцюючи; Morgan Kibby, дівчина з Лос-Анжелеса на синтезаторі та вокалі, у якої до того ж є власний проект - White Sea; Loïc Maurin, ударник, який грав, як на акустичних ударних, так і на електронних педах.

фото: http://www.zimbio.com

Як виявилося на сцені також був присутній маленький оркестр, який ховався у темряві за стробоскопами. Дуже гарно з ним прозвучали та “My Tears Are Becoming a Sea” та “Outro”. Також в деяких треках до гурту приєднувався саксофоніст, щоб зіграти соло.

фото: http://barroninthetrees.tumblr.com

Не дивлячись на не ідеальний звук, я отримав глибоке задоволення від виступу. І вкотре переконався, що хороший гурт від посереднього відрізняє внутрішня харизма, яку відчуваєш з перших ж нот.

фото: http://www.zimbio.com

Setlist:

 • IntroTeen Angst
 • Reunion
 • Sitting
 • Year One, One UFO
 • We Own The Sky
 • Steve McQueen
 • Wait
 • Graveyard Girl
 • This Bright Flash
 • Midnight City
 • My Tears Are Becoming a Sea

Біс:

 • A Guitar and a Heart
 • Kim & Jessie
 • Outro
 • Couleurs

Коментарі