Ukrainian Man in New York

Akai MPK Mini

akai, hardware, music

Нещодавно продав майже все музичне обладнання, що в мене було. Не через те, що закинув ідею надалі робити музику, а тому, що трохи проблемно було все це перевозити з України. До того ж інколи корисно починати життя з нуля.

Але тиждень тому таки придбав собі Midi-клавіатуру Akai MPK Mini. У Києві у мене був її старший брат Akai MPK 25. Це так само клавіатура з 25 клавішами, але значно менших розмірів. Вона фактично вміщається в мій рюкзак по ширині, а також трохи вужча за 15’’ macbook.

Вирішив брати меншу, бо її значно зручніше зберігати та носити. Також є 8 педів. Я інколи люблю набивати ударні руками - тому для мене це дуже важливо. На моїй попередній клавіатурі педи були дубові, на цій вони більш м’які - не треба щосили по них бити, аби видобути звук.

З плюсів хотів би також виділити наявність арпеджіатора. З мінусів - відсутність Pitch Wheel та Modulation Wheel. Але можна спробувати компенсувати назначити ці параметри на крутилки.

Моє коротке резюме: компактна та функціональна midi-клавіатура за невеликі гроші. Мені вона коштувала близько $90 доларів. За такі гроші важко знайти щось зі схожим функціоналом. Загалом тут купувати усіляки музичні штуки дешевше інколи в 2 рази, ніж це було в Україні. Та і спокуса дуже велика. Але вирішив більше поки нічого не купувати. Midi-клавіатури має вистачити на перший час.

Треба визнати, що перший альбом 2sleepy був записаний без використання якихось контролерів або midi-клавіатур. Звісно, у написанні мелодій мені дуже допомогала акустична гітара. Але це все одно означає, що наявність або відсутність обладнання аж ніяк не має впливати на музику. Комусь зручно робити музику цілковито на комп’ютері, комусь на інструментах.

Ще один стереотип - для електронної музики потрібен Mac. Це все маячня. До того ж є купа кросплатформенних програм: Reason, Ableton Live. Комусь зручно працювати з Logic, комусь з ProTools. Людина просто обирає зручний для себе інструмент. І повірте, що яблучко на лептоці не робить музику кращою, а звук чистішим.

Милозвучних мелодій та ламаних бітів!

Коментарі