Ukrainian Man in New York

Садочки

life in new york

Дружина написала про садочки Вчора температура у Нью-Йорку була десь 32 градусів, не фаренгейта звісно. Наша ж малеча вирішила піти в садочок в чобітках улюблених (зимових, на зразок аггс, чи, як у нас вас кажуть, уггів). Рішення свого не змінила навіть після пояснень, доводів та вмовлянь мами і тата. І курточку попросила одягнути. Так і пішли - сонячним спекотливим ранком в чобітках та теплій пуховій безрукавці. І ніхто з перехожих на нас уваги не звернув, це вам не Україна)))

А тепер про садочки)))

Наша дочка почала ходити в садочок ще в Києві. Вона відвідувала приватний садочок, не крутий, але хороший. Своя територія в парковій зоні, групи маленькі до 10 діток, меню харчування за побажанням батьків (не ресторанні забаганки, а доречні вимоги, тобто, певний раціон через алергії, дієти або спосіб життя), щоденні прогулянки, щоденні занняття, як загальні, так і спеціалізовані (у наймолодшій групі були такі - музичний розвиток, англійська), лікар постійно присутній в садочку, у кожної групи своїх три кімнати - ігрова, спальня та туалет.

А ось вам характерні риси типового американського садочка у Нью-Йорку. Садочок - це не окрема будівля, а часто просто квартира, чи взагалі кімната. Відповідно про власну територію для ігор та прогулянок мова не йде (але діток виводять на загальні міські майданчики). Дітей переважно не годують - мама має покласти щодня дитинці обід та перекус. Обідній сон (головний страх мам з наших країн) - по бажанню, без перевдягання чи навіть роззування, без ліжечок, на підлозі (на маті як для йоги). Діти всі разом, розділень на вікові групи нема (як же ж їх в одній кімнаті поділиш). Жорсткі штрафні санкції для батьків, що запізнюються забрати дитинку.

Відчуваєте різницю?)))

От і я спочатку була шокована, а зараз вже нічого)))

Ходить наше сонечко в садочок недалеко від дому. Всі виховательки латиноамериканки, тому дуже переживали, чи не трапиться так, що замість англійської (а це був один з вагомих аргументів на користь садочка взагалі) дитинка заговорить іспанською. Але вже з місяць постійно чуємо “no, mummy, no”, “apple та orange”, “now you know your abc”, “my”, отже, сподіваємось, що говорять з дітками таки англійською. Обіцяли, що гуляти ходитимуть з дітками в парк, але пісок в дитячому взутті бачу я не часто))) В нашому садочку діток годують - з одного боку плюс, з іншого переживаю тепер чим її там годують. Часто малеча приносить додому різні малюнки, аплікації тощо - таки чимось з ними займаються.

Можна довго порівнювати всі дрібнички, знаходити плюси та мінуси в нашій та їхній системах дошкільної освіти. Особисто для мене висновок такий - наш український садочок мені подобався набагато більше, але Сашулька з величезним задоволенням ходить в американський садочок, їй подобається - а це головне.

Коментарі